1. ÖDÜLLÜ ONLİNE ZEKA YARIŞMASI

26 Haziran 2021 Cumartesi
Post Image

Kurumumuzca 3 Temmuz 2021 tarihinde 3 farklı yaş grubu için, online olarak yapılacak olan zeka yarışmasına katılın, birbirinden değerli hediyeleri kazanma imkanı yakalayın.

Yapılacak olan ödüllü yarışmaya 7-12 yaş arası TÜM ÇOCUKLAR, üye kaydı yaptırdıktan sonra katılabilirler.

Yarışma sonucunda verilecek ödüllerden olan, Dünya çapında uygulanan ve sonuçları bilimsel olarak da ispatlanmış, Mega Anzan Zeka Oyunları ve Beyin Gelişim Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi için Tıklayınız

Sınav Sonuçları için tıklayınız

SINAV YÖNERGESİ

A-Sınav 3 farklı yaş grubu için ve online olarak yapılacaktır.  Bu yaş grupları, 7-8, 9-10 ve 11,12’dir.  7-8 yaş grubuna toplam 500 puan değerinde, farklı puan değerleri ve zorluk derecelerinde 20,  9-10 yaş grubuna toplam 500 puan değerinde, farklı puan değerleri ve zorluk derecelerinde 25 ve 11-12 yaş grubuna toplam 500 puan değerinde, farklı puan değerleri ve zorluk derecelerinde 30 soru sorulacaktır.

B-  Her 3 grup için de belirtilen yaş aralıklarındaki yaşlardan, doğum tarihine göre gün alınması gereklidir. Belirtilen yaş grupları için farklı sorular sorulacağından dolayı, kendi yaş grubunda girmediği tespit edilen yarışmacıların sınavları geçersiz sayılacaktır.

C- Sınav 03/07/2021 Cumartesi günü saat 10:00’da başlayacak olup, toplam süre 30 Dakikadır. Sınav başlangıcı için tıklanması gereken sınav linki, www.megakocaeli.com adresindeki kurum resmi sitesine üye kaydı sonrasında, üye girişi yapılması halinde ana sayfanın üst sol tarafında aktif hale gelecektir. Bu nedenle sınavdan en az 30 dakika önce üyelik işlemlerinin yapılması, yarışmacının haricen bir aksaklık yaşaması halinde sınava girememesi sonucunu gidermek için tavsiye edilmektedir. Sınavda her yaş grubunun değerlendirmesi ayrı yapılacak olup, her yaş grubundaki öğrencilerin sıralaması kendi yaş grupları içinde yapılacaktır. Bu gruplamanın yapılabilmesi için, öğrencinin doğum tarihi bilgisini de içerecek olan üye kayıt işleminin yapılması zorunludur. Üye kaydı yapılmaksızın sınava girmiş olan yarışmacıların yaşlarının ve diğer bilgilerinin tespiti mümkün olmadığından dolayı, ödül kazanabilecek dereceye dahi girse geçersiz sayılacaktır.

D- Sınava en geç 10:10’da giriş yapılabilecek olup, bu saatten sonra giren adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Sınav sonucunun en geç 10:30’da kaydet tuşuna basılmak suretiyle kaydedilmemesi veya bu saatten sonra kaydet tuşuna basılması halinde sınav, süre aşıldığından dolayı geçersiz olacaktır. Bu nedenle sınava girerken yarışmacıların yanlarına bir saat almalarında, bu saatin doğru olduğundan emin olmaları ve bu saate dikkat ederek süre nedeniyle sınavlarının geçersiz sayılmasını önlemelerinde fayda vardır.

E- Yanlış sorular puan düşüklüğüne veya doğru soruların eksiltilmesine sebep olmayacaktır.

F- Sınav için velileri veya bir başka kişiden yardım alan yarışmacıların tespiti halinde, o yarışmacının sınav geçersiz sayılacaktır. Sınavın değerlendirmesi, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilen Sınav inceleme ve değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilecek olup, işbu işlemi müteakip sınav sonuçları tutanak altına alınarak açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının değerlendirmesinde öncelikle puan sıralaması yapılacak olup, puanları aynı olan yarışmacılardan, sınavı daha erken bitiren yarışmacı üst sırada değerlendirilecektir.   Sınavda her yaş grubunda ayrı ayrı olmak üzere, her grupta 1. Olan yarışmacıya 5.200,00 TL değerinde Mega Anzan Beyin ve Zeka Gelişimi Eğitimine ücretsiz olarak katılma imkanı ödül olarak verilecektir.  Sınavda her yaş grubunda ayrı ayrı olmak üzere, her grupta 2. Ve 3. Olan yarışmacılara 5.200,00 TL değerindeki Mega Anzan Beyin ve Zeka Gelişimi Eğitimine %50 burslu olarak katılma imkanı ödül olarak verilecektir. Sınavda her yaş grubunda ayrı ayrı olmak üzere, her grupta ilk üçü takip eden 10  yarışmacıya, yaşlarına uygun zekâ oyunları, ödül olarak verilecektir.

G- Sınav sonuçları en geç 05/07/2021 Pazartesi günü saat 12:00’a kadar yukarıda yazılı sınav sonuçları linkinden ulaşılabilecek olan sınav sonuçları sayfasında açıklanacaktır. Sınavı geçersiz sayılan yarışmacıların ödül kazanmaları halinde, ödül sıralamasından çıkarılarak diğer yarışmacılar bir ön sıraya kaydırılır ve ödül-yarışmacı eşleştirmesi bu yeni sıralamaya göre yapılır.

H- Ödül kazanan yarışmacıların kayıt sırasında vermiş oldukları elektronik posta adresine ve telefon numarasına, ödül kazandığına dair bildirimler yapılacak, ayrıca fiziki posta ile bildirim yapılmayacaktır. Ödüller Kurum Müdürü Onur KOZLUCA tarafından kuruma en geç sonuçların açıklanmasından sonraki 1 hafta içinde (en geç 12/07/2021 tarihinde) başvurulması halinde ödül kazanan yarışmacılara velisi huzurunda tutanak karşılığında teslim edilecektir.  Ödülünü teslim almaya bu süre içinde gelmeyen/gelemeyen yarışmacının ödülü, o yarışmacı ödül sıralamasından çıkarılarak diğer yarışmacılar bir ön sıraya kaydırılmak suretiyle yapılacak olan yeni ödül-yarışmacı eşleştirmesine göre, o sıraya denk gelen öğrenciye ödül olarak verilir.


BAŞARILAR

HESABINIZA ERİŞİM İÇİN OTURUM AÇMALISINIZ

CREATE ACCOUNT

ŞİFRE GÜNCELLEME

YUKARI